Czym jest monitor interaktywny?

Jeśli chcielibyśmy najbardziej obrazowo powiedzieć, czym jest monitor interaktywny, z pewnością musielibyśmy go przyrównać do bardzo dużego telewizora LCD. Jego ekran jednak reaguje na dotyk - dokładnie tak, jak na co dzień obsługiwane przez nas tablety czy telefony dotykowe. Co jednak sprawia, że monitor interaktywny https://abcprezentacji.pl/Monitory-interaktywne-k764/ to coś znacznie więcej niż duży tablet?


Monitor interaktywny ma kilka cech, które wyróżniają go na tle “dużych telewizorów” i “sprawnych tabletów”. Na pewno na wstępie należy podkreślić ich rozmiar. Najmniejszy dostępny monitor interaktywny zaczyna się od 55 cali. Docelowo zatem przeznaczony jest do wykorzystania w dużych pomieszczeniach, jednocześnie zapewniając doskonałą widoczność nawet dla bardzo dużej liczby ludzi znajdujących się w nim. Monitor interaktywny zawsze wyposażony jest w hartowaną szybę ochronną od strony frontowej. W przypadku tak dużych urządzeń bowiem należy pamiętać o ochronie przed silnym naciskiem czy chociażby kontaktem z niewielkimi, acz ostrymi i twardymi przedmiotami. Zniszczenie tego rodzaju monitora wiązałoby się z ogromnymi kosztami. Co więcej, monitor interaktywny nie mógłby być wyposażony jedynie w technologię obecną np. w niewielkich rozmiarów smartfonach, bo cena monitora interaktywnego byłaby bardzo wysoka. Dlatego, aby monitor interaktywny pozostawał w stosunkowo rozsądnej cenie, musi on być wyposażony w nakładkę dotykową przeznaczoną dla dużych powierzchni. W ten sposób monitor interaktywny oferuje bardzo wysoki komfort użytkowania, jednocześnie pozostając w przystępnej cenie. Warto podkreślić, że monitor interaktywny posiada naprawdę profesjonalny i nowoczesny panel LCD, który odpowiada za jego znacznie wydłużoną żywotność względem ekranów dotykowych stosowanych w mniejszych urządzeniach. Aby zwiększyć dodatkowo jego żywotność, cały monitor interaktywny znajduje się w niezwykle trwałej obudowie, która najczęściej wykonywana jest ze szczotkowanego aluminium. Może on także posiadać dodatkowy slot OPS, który daje możliwość wbudowania komputera wewnątrz samego monitora.

Monitor interaktywny - do czego służy?

To pytanie z pewnością zrodziło się w twojej głowie: do czego może być wykorzystywany monitor interaktywny? Przede wszystkim, jego standardowe opcje to wyświetlanie treści i odtwarzanie dźwięku przy dodanej praktycznej funkcji dotykowej. Jak to działa? Aby mogły zostać wyświetlone na nim treści, monitor interaktywny musi być połączony z osobnym komputerem, a ten zaś potrzebuje zainstalowanego specjalnego oprogramowania. Monitor interaktywny daje użytkownikom szansę na sterowanie samym systemem operacyjnym, ale także wszystkimi aplikacjami, jakie dotychczas zostały stworzone na potrzeby ekranów dotykowych. W ostatnich latach, w związku z coraz większą popularyzacją ekranów dotykowych, liczba aplikacji znacząco wzrosła i nie służą już one jedynie do rozrywki. Spośród setek tysięcy różnego rodzaju aplikacji, istotna część służy rozwojowi nauki i postępowi technicznemu. Monitor interaktywny, dzięki swoim większym rozmiarom, pozwala jednocześnie korzystać z tej wiedzy wielu osobom.