Funkcjonalne okucia do drzwi

Okucia produkowane do drzwi są bardzo różne, opracowywane z różnych materiałów, jak również wedle konkretnego przeznaczenia. Co więcej styl okuć drzwiowych będzie również różnorodny, można bowiem odnaleźć okucia stylizowane na starodawne czasy, bardziej ozdobne, dekoracyjne, z ornamentami oraz okucia w stylu nowoczesnym, proste, ale eleganckie. Można pośród okuć odnaleźć znakomite produkty wykorzystywane do ozdoby drzwi wejściowych i wewnętrznych.

 

Okucia drzwiowe to wszelkie elementy wykorzystywane względem doposażenia elementów tj. drzwi wytworzonych z drewna, szkła, aluminium, metalu, płyt wiórowych czy PCV. Dedykowane okucia będą się pomiędzy sobą różniły, ponieważ nie wszystkie są stosowane przy drzwiach np. ze szkła. Rozwiązania tego typu umożliwiają bezproblemowe otwieranie i zamykanie drzwi. Pośród dedykowanych okuć odnajdziemy okucia w formie klamek, zawiasów, wkładek, zamków. Wszelkie elementy, bez których drzwi nie mogłyby spełniać swojej roli. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, że okucia można bez problemu wymieniać. Można również dobierać pasujące do siebie elementy, również pod względem kolorystycznym czy wykończeniowym.

 

Materiały używane do produkcji okuć drzwiowych

W zależności od wyboru konkretnych drzwi, w tym drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych, szklanych czy drewnianych dobierane są specjalne okucia względem nich. Styl okuć bardzo często jest dobierany do charakteru wnętrz, jak również elewacji domu. W zależności od tego, czy mówimy o drzwiach zewnętrznych czy wewnętrznych. Materiały wykorzystywane do wytwarzania okuć drzwiowych są różnorodne. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest stal, mosiądz, aluminium, brąz. Mniej ważną od strony technicznej kwestią będzie poczucie estetyki nabywcy okuć drzwiowych niż sama ich funkcjonalność, wytrzymałość i dopasowanie do kupowanych skrzydeł drzwiowych oraz ościeżnic. Bogaty asortyment jednak stwarza możliwość wyboru najbardziej odpowiadających względem stylistyki okuć, jakie będą świetnie komponowały się z projektem wnętrza. Okucia do drzwi http://www.agas.pl/ dostępne są w kompletach z drzwiami albo dobierane oddzielnie. Nie zmieniając konstrukcji drzwi i ich charakteru można okucia bez problemu wymieniać na takie, które będą bardziej nowoczesne na dany czas i pasujące do zmieniającej się stylistyki wnętrz. Tak samo w przypadku zużytych okuć takie rozwiązania będą doskonałym pomysłem na odzyskanie pełnej ich funkcjonalności. 

 

Dobór okuć do rodzaju drzwi

Funkcyjne okucia drzwiowe mają różny styl i charakter. Jednakże ich dobór stanowi bardzo ważną kwestię dla konsumentów, gdyż dopasowanie ich do konkretnych drzwi nie jest takie proste. Tym bardziej, że do drzwi szklanych musimy dobierać takie okucia, które nie naruszą powierzchni bazowego materiału, nie narażą na zniszczenie drzwi i ich szklanej powierzchni. Okucia w formie klamek to podstawa względem wyboru elementów nie tyle dekoracyjnych co funkcyjnych, tak samo zawiasy, bez których skrzydło drzwi nie mogłoby być zamykane ani otwierane, czy też dodatkowe zabezpieczenia w formie montażu zamków w drzwiach.