Telefony biurowe - czy to już przeżytek?

Oczywiście, że żyjemy w czasach, kiedy niemal każdy ma już telefon komórkowy i raczej zdecydowana większość z nas ceni sobie wygodę, jaką zapewnia jego pełna mobilność. Coraz więcej domów odłącza się od sieci telefonicznej i rezygnuje z aparatu stacjonarnego. Tymczasem oferta telefonów stacjonarnych wciąż istnieje na rynku i ma się całkiem dobrze. Korzystają z niej bowiem licznie przedsiębiorstwa, które ciągle cenią sobie stacjonarne telefony biurowe https://www.axium.pl/oferta/telefon-ip-telefon-konferencyjny/.


Dla osób fizycznych w dzisiejszych czasach telefon stacjonarny rzeczywiście nie stanowi zbyt wielkiej korzyści. Nie można go zabrać ze sobą, jest dość drogi w utrzymaniu i po prostu niepraktyczny. Zdecydowanie telefon komórkowy góruje nad nim w niemal każdym aspekcie. Trend światowy jest zresztą taki, by ograniczać wszelkiego rodzaju sprzęty elektroniczne do minimum. Dlatego właśnie niektórych może dziwić fakt, że wciąż wiele firmy decyduje się na stacjonarne telefony biurowe.


Zwróć uwagę, że chociaż w twoim domu prawdopodobnie nie ma już dawno komputera stacjonarnego, a spora część z nas zamieniła aparaty fotograficzne na to, co ma wbudowane w komórki, ani pecety, ani aparaty nie przestały być produkowane. One po prostu zostają dzisiaj wykorzystane w wielu zdecydowanie bardziej zaawansowanych działaniach i wyposażone w nowoczesne technologie. Dokładnie taka sama sytuacja jest z telefonami stacjonarnymi. Dzisiejsze telefony biurowe niekoniecznie muszą przypominać ci sprzęt, który pamiętasz z rodzinnego domu. Unowocześnienie i rozbudowanie możliwości to jednak jedynie jeden z powodów, dla których przedsiębiorcy wciąż wybierają stacjonarne telefony biznesowe.


Według najnowszych badań 2/3 firm posiadających telefony biznesowe wcale nie zamierza z nich rezygnować. Zarówno ich zdaniem, jak i zdaniem większości pytanych osób prywatnych, posiadanie przez firmę numeru telefonu stacjonarnego zwiększa poczucie zaufania u potencjalnych klientów. Dlaczego? W czasach, gdy telefon komórkowy i numer telefonu są tak łatwe do zdobycia, posiadanie stałego łącza jest pewnego rodzaju gwarancją, że firma ma własną siedzibę, w której uczciwie wykonuje powierzone jej obowiązki. Pracodawcy doceniają także fakt, że pracownicy znacznie rzadziej wykorzystują stacjonarne telefony biznesowe do rozmów prywatnych. Nie mają bowiem poczucia prywatności, które umożliwiają im telefony komórkowe, z którymi mogą zaszyć się w każdym kącie siedziby. Co więcej, wielu przedsiębiorców ceni sobie również fakt, że stacjonarne telefony biurowe nie giną tak często jak służbowe telefony komórkowe, które przecież w każdej chwili mogą się zawieruszyć. Zatem mimo szczerego zdziwienia ze strony części społeczeństwa, jest zbyt wiele zalet, by stacjonarne telefony biznesowe miały zniknąć z biur.