Leczenie cukrzycy – jak wygląda?

Cukrzyca i zaburzenia naczyniowe są jednostkami chorobowymi bardzo trudnymi do leczenia ze względu na złożoność dolegliwości i ryzyko powikłań. Terapia farmakologiczna stanowi podstawę leczenia, jednak równie znaczący wpływ na zdrowie i funkcjonowanie pacjentów ma prowadzona równocześnie fizjoterapia.

Rehabilitacja w cukrzycy i chorobach naczyniowych

Podstawę działań w cukrzycy i innych zespołach sercowo-naczyniowych stanowi regularnie powtarzany wysiłek o umiarkowanej intensywności. Wzrost wydolności fizycznej, który jest efektem stosowania ćwiczeń i treningu wytrzymałościowego, przekłada się na zmniejszenie ryzyka niebezpiecznych powikłań związanych z dysfunkcją układu krążenia.
Redukcja masy ciała, która jest głównym celem ćwiczeń kondycyjnych i siłowych, przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia stopy cukrzycowej oraz łatwiejszego kontrolowania poziomu cukru we krwi, co umożliwia pełne zapanowanie nad chorobą. Stosowanie rehabilitacji w chorobach naczyniowych prowadzi do regulacji poziomu lipidów w naczyniach krwionośnych, a to skutkuje obniżeniem ryzyka wystąpienia miażdżycy, zawału mięśnia sercowego i obrzęków. Warto przetestować systemy impulsowe
Dowiedz się więcej

Rewolucja na rynku produktów ułatwiających walkę ze stopą cukrzycową

W ofercie sklepu iCast można znaleźć ortezy rehabilitacyjne, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom efektywnie pomogą Ci w walce z najpoważniejszym powikłaniem – stopą cukrzycową. Produkty z serii Diabetic, czyli VACOcast, VACOpedes i VACOped pozwalają na odciążenie nacisku na rany skóry stopy, zabezpieczając je przed niekontrolowanymi owrzodzeniami i uszkodzeniami. Dokładne dopasowanie do skóry i lekkość materiałów, z których ortezy są wykonane, sprawiają, że stają się one niezwykle przydatne dla osób zmagających się z cukrzycą, pozwalają na skuteczną terapię i zmniejszenie ryzyka niebezpiecznych powikłań.

Sprawdź teraz!