Leczenie zapalenia żył powierzchownych Warszawa

Zapalenie żył powierzchownych jest stanem chorobowym, który nieleczony może prowadzić do zakrzepicy żył głębokich. To z kolei sytuacja mogąca bezpośrednio zagrażać zdrowiu, a nawet życiu pacjenta. Zapalenie żył powierzchniowych jest efektem zamknięcia w nich odpływu krwi żylnej. Przyczyną problemu bywa zazwyczaj negatywne działanie skrzepów, które znajdują się w krwi. Na szczęście objawy są charakterystyczne, a także łatwe do zdiagnozowania, więc dosyć szybko można podjąć kroki w celu leczenia tego problemu.
Zapalenie żył powierzchownych leczenie

Zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych – jak unikać?

Jak w przypadku każdej innej choroby dotykającej żył, zakrzepowemu zapaleniu żył powierzchniowych można skutecznie przeciwdziałać poprzez prowadzenie właściwego trybu życia. Odpowiednia dieta i określona ilość ruchu w ciągu dnia będą pozytywnie wpływać na ogólny stan zdrowia każdego, kto narażony jest na to schorzenie. Jeżeli ktoś ma do czynienia z żylakami, to istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się w późniejszym czasie również zapalenia żył powierzchniowych, dlatego należy na bieżąco obserwować, czy nie pojawiają się niepokojące objawy.
Umów wizytę w Centrum Flebologii.
Klinika flebologii Warszawa

Diagnostyka

Typowymi objawami dla zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych są wyczuwalne stwardnienia po naciśnięciu na żyłę palcami. W okolicy, gdzie pojawił się problem, można mieć do czynienia także z bólem i zaczerwienieniem. Wiele osób skarży się na dużą wrażliwość na dotyk w tych miejscach. Charakterystycznym sygnałem, który świadczy o zapaleniu żył powierzchownych, jest malejący ból w trakcie wykonywania czynności fizycznych. Z kolei w trakcie spoczynku znacząco wzrasta.

Leczenie

Zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych to problem, który zazwyczaj mija samoistnie po upływie około kilku tygodni. Głównym zaleceniem większości specjalistów w tej sytuacji jest ruch. Pozytywny wpływ będzie miało także stosowanie bandaży uciskowych i innych wyrobów kompresyjnych. W przypadku pojawienia się bólu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stosować leki przeciwzapalne. Najskuteczniejszą formą leczenia tej przypadłości jest całkowite usunięcie żylaków. Dzięki temu schorzenie nie powróci.

Opinie klientów:

Bardzo dobre usługi mają w tym Centrum. Przede wszystkim na plus to termin szybki i odpowiadający mi od razu. Cena też niczego sobie, a obsługująca mnie pani była bardzo miła. Jeżeli masz problem z żylakami i mieszkasz w Warszawie - to jest najlepsze miejsce.

Iwona

Żylaki to okropna przypadłość i serio bywa bardzo problematyczna! W Centrum Flebologii zadbali o to, żebym już nie miała tego problemu w przyszłości, także bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna obsługa i przystępna cena. Polecam!!!

Renata

Nic tak nie poprawia humoru jak pozbycie się żylaków i wiążących się z tym innych przypadłości. Polecam Centrum Flebologii, bo bez nich mogłoby być gorzej niż było! W każdym razie dzięki nim już jest dobrze. Świetni specjaliści, polecam.

Aneta

Moja mama mierzyła się z problemem żylaków od wielu lat. Zapalenie żył było dla niej szczególnie nieprzyjemne ze względu na małe możliwości poruszania się. Dzięki skorzystaniu z usług tego Centrum - udało nam się poradzić z problemem i mama przeżywa drugą młodość!

Ernest