Zakrzepica żył głębokich leczenie Warszawa

Zakrzepica żył głębokich stanowi bardzo poważną w skutkach chorobę, ponieważ jej następstwami mogą być zespół pozakrzepowy, a nawet zator tętnicy płucnej. Zazwyczaj dotyka osoby po 40. roku życia, po różnych zabiegach chirurgicznych lub złamaniach kości nóg, które nie nawadniają organizmu w wystarczającym stopniu, są otyłe, w ciąży, biorą leki hormonalne, mają stwierdzone inne choroby żylne lub niemal wcale się nie poruszają. Zakrzepy powstają na skutek zagęszczenia krwi, spowolnienia jej przepływu lub uszkodzenia ścian żył.
Leczenie zakrzepicy

Zakrzepica leczenie Warszawa

W Centrum Flebologii najważniejsze jest dobro pacjenta. Z tego względu oferujemy kompleksowe działania w zakresie diagnostyki, profilaktyki oraz leczenia wszelkich zmian w okolicach żył. W naszej placówce zatrudniamy doświadczonych lekarzy posiadających odpowiednią wiedzę, aby w jak najlepszy sposób zająć się kwestią zakrzepicy żył głębokich u pacjenta. Jeśli objawy wskazują na to schorzenie, najpierw wykonujemy badanie USG Doppler, a gdy przypuszczenia się potwierdzają, omawiamy sposoby leczenia.
Umów wizytę w Centrum Flebologii.
Klinika flebologii Warszawa

Pęknięcie żyły w nodze - objawy, zakrzepica

Istnieje kilka objawów, które wskazują na możliwe pęknięcie żyły w nodze. Najczęściej pojawiają się w ciągu kilku dni bez żadnego ostrzeżenia. Wśród nich obserwuje się ból w nodze, który przestaje dokuczać przy braku ruchu. Innym objawem jest obrzęk tkanek w pobliżu kostki, podudzia, a czasami nawet na całym udzie. Od kończyny z uszkodzoną żyłą promieniuje ciepło oraz występuje widoczne zaczerwienienie. Również skóra na stopach i podudziach robi się sina. Do objawów ogólnych należą gorączka czy przyspieszone tętno.

Obrzęk limfatyczny a zakrzepica

Układy krwionośny i limfatyczny ściśle ze sobą współpracują w kwestii przepływu płynów ustrojowych. Z tego względu podczas przebiegu zakrzepicy żył głębokich często pojawia się także obrzęk limfatyczny, który stanowi jej skutek. Pod wpływem zastoju krwi w żyłach dochodzi do stwardnienia sąsiednich tkanek, a w konsekwencji do zbyt silnego obciążenia całego układu limfatycznego. Nieleczony obrzęk limfatyczny może doprowadzić do deformacji kończyny oraz zmian zwyrodnieniowych i martwiczych znanych pod nazwą słoniowacizny.

Jak leczyć zakrzepicę? - Metody

Wśród metod leczenia zakrzepicy żył głębokich wyróżnia się metody farmakologiczne oraz niefarmakologiczne. W ramach pierwszego rodzaju stosuje się między innymi heparynę, która stanowi naturalnie występujący polisacharyd zapobiegający krzepnięciu krwi. Pomocne są również inne leki antykoagulacyjne. W ramach drugiej metody wykorzystuje się ubrania kompresyjne. Mają za zadanie uciskać naczynia krwionośne od zewnątrz, co zmniejsza ich średnicę. Dzięki temu krew krąży szybciej i wraca w krótszym czasie do serca.